REJOICE > Materiály

Materiály

BAVLNABavlna

Bavlna stále neodmyslitelně patří k Rejoice flowers manufactory a proto se od ní ani v době funkčních technických materiálů neodkláníme. Stále tvoří základ naší výroby. Bavlna je známá již téměř 8000 let a je považována za materiál, který je přátelský k pokožce. Především díky své prodyšnosti a schopnosti absorbovat vlhkost. Je odolná vůči povětrnostním vlivům a lze ji bezproblémů prát. Srážlivost bavlny je do 3 %. Bavlna je zcela neelastická a je tedy často kombinována s jiným elastickým materiálem, například s elastanem, nebo spandexem.

ORGANICKÁ BAVLNAORGANICKÁ BAVLNA

Organická bavlna, nebo také bio bavlna je vlákno vyšlechtěné velmi přísnými pravidly organické hohospodářství. Organická bavlna je vyráběna bez použití jakýchkoliv chemických substancí od zasetí až po sklizen.

SPANDEXSPANDEX

Spandex je syntetické vlákno s vyjímečnou pružností. Často se proto přidává do neelastických látek jako je například bavlna. Výrobky ušité z tohoto materiálu jsou pevnější a lépe padnou.

SOFTSHELL STRETCH DWR

Softshell stretch je pružný softshell, určený pro střední, nebo vrchní vrstvy oděvu, pokud tomuto vnějšímu užití vyhovují klimatické podmínky. Oděvy vyrobené z těchto látek zajištují maximální volnost pohybu při zachování klasických funkcí kvalitních, takzvaných softshellových látek jako jsou oděruodolnost, tepelná izolace, apod. DWR je povrchová úprava, která zajistí lehkou vodoodpudivost a snadnější údržbu. Vnitřní vrstva microfleece je hřejivá, izolující a příjemná na dotek.

RECYKLOVANÝ POLYESTERRECYKLOVANÝ POLYESTER

Toto syntetické vlákno, vyrobené z recyklovaného plastového odpadu (jako jsou například PET lahve) je velmi šetrné k životnímu prostředí. Je odolné vůči vysokým teplotám a velmi dobře se udržuje v čistotě. Materiál obsahující polyesterové vlákno je charakterizován stabilitou tvaru, odolností vůči mačkání a vysokou trvanlivostí. Recyklovaný polyester v kombinaci s organickou bavlnou a WDR povrchovou úpravou zajištuje výrobkům z nich vyrobených lehkou vodoodpudivost a také snadnější údržbu.

ELASTANELASTAN

Jedná se o elastický polyuretan, který má vlastnosti podobné "pružině". Používá se v kombinaci s další přízí, např. s polyamidem, nebo bavlnou. Přízi lze prodloužit třikrát až sedmkrát oproti původní délce.

LENLEN

Len je vlákno z rostliny lnu setého, z něhož se vyrábí plátno. Lněné látky od počátku 20. století vytlačovala bavlna a umělá vlákna. Dnes nabývá len jako ekologické přírodní vlákno opět na významu. Lněné příze jsou o 20-30 % pevnější než příze z bavlny a za mokra se jejich pevnost zvyšuje o dalších 30 %. Typický pro tento druh tkaniny je nestejnoměrný "lněný" vzhled.

BAMBUSBambus

Bambusové vlákno (charcoal) je mikroporézní a ve srovnání s klasickými chemickými vlákny lépe absorbuje vlhkost a také má lepší prodyšnost. Je mírně chladivé a rychleschnoucí při zachování dobrých tepelněizolačních schopností. Materiály s obsahem bambusového vlákna lépe absorbují a odvádí lidský pach. Oděvy s příměsí bambusového vlákna se ani při zvýšené tělesné námaze nelepí na tělo.

rss
facebook
e-shop
Novinky Facebook e-shop Fotky RSS nahoru

Rejoice Flowers Manufactory

zobrazit menu